Dan najboljše prakse


Govorci



 


Gorazd Lampič, soustanovitelj, ELAPHE d.o.o.

Gorazd Lampič je soustanovitelj podjetja Elaphe Pogonske Tehnologije d.o.o., vodilnega na področju razvoja kolesnih elektromotorjev za električna vozila. Po izobrazbi je astrofizik in elektrotehnik, znan po svojih inovacijah in trajnostnem pristopu k mobilnosti. Leta 2017 je prejel priznanje Mladi manager leta, kar odraža njegov pomemben prispevek v gospodarstvu. Podjetje Elaphe pod njegovim vodstvom združuje raziskovalno delo z globalnimi inovacijami in uspešno sodeluje z mednarodnimi partnerji.







 
 Alina Absmeier, vodja proizvodnje, Infineon Technologies AG

Alina Absmeier je vodja proizvodnje v Infineonovi inovacijski tovarni v Beljaku od avgusta 2024. Svojo kariero pri Infineonu je začela leta 2007, po doktoratu iz tehnične kemije na Tehnični univerzi na Dunaju, in ima bogate izkušnje v procesni tehnologiji in upravljanju kakovosti. Kot vodja proizvodnje je odgovorna za množično proizvodnjo energetsko varčnih čipov, ki se uporabljajo v ključnih tehnologijah po vsem svetu.


 

   

dr. Mark Pleškodirektor, Cosylab d.d.

Dr. Mark Pleško je soustanovitelj in direktor podjetja Cosylab d.d., vodilnega globalnega ponudnika programske opreme za jedrske pospeševalnike in zdravljenje raka. Ima doktorat iz fizike osnovnih delcev in Executive MBA, je predsednik Slovenske akademije inženirjev ter član vodilnih znanstvenih institucij v Sloveniji. Poleg vodenja Cosylaba je aktiven vlagatelj in prejemnik več prestižnih nagrad za dosežke v znanosti in gospodarstvu.








Mag. Bernarda Uršič Steiner, vodja projektov, KOLEKTOR d.d.
 

Ga. Uršič Steiner je v skupini Kolektor odgovorna za podporo razvojnim projektom pri pridobivanju javnega sofinanciranja. Je strokovnjakinja za pripravo, vodenje in poročanje poteka razvojnih in investicijskih projektov. Njene bogate izkušnje obsegajo tudi analizo poslovanja in pripravo poslovnih in investicijskih planov. Že celotno poslovno pot je v stiku s podjetniškim razmišljanjem in razvojniki. Vse to ji omogoča odlično razumevanje postavljenih strategij podjetij, njihovih razvojnih projektov in uspešno povezovanje z zunanjimi partnerskimi podjetji in univerzami.








Bogo Miklavčič, vodja razvojnih projektov, KOLEKTOR d.d. 

G. Miklavčič je na podlagi dolgoletnih izkušenj, ki si jih je nabiral tako doma kot v tujini, dodobra spoznal procese od razvoja izdelkov, preko vodenja proizvodnje in komerciale vse tja do vodenja podjetja. Skozi vsa leta je stremel k digitalizaciji procesov tako s pomočjo lastno razvitih informacijskih sistemov kakor tudi s produkti dobavljivimi na trgu. V zadnjih treh letih se, kot vodja strateških projektov, v Kolektorju ukvarja s projekti vezanimi na digitalizacijo poslovnih procesov.



 



Sebastjan Kotnik
, specialist strojnih ved, TECOS d.o.o.

G. Kotnik opravlja funkcijo vodje laboratorijev Tecos, Centra za razvoj orodjarstva Slovenije in je svoje delovne izkušnje mnoga leta nabiral v skupini Hisense Gorenje ter kasneje še v Plastiki Skaza d.o.o. Na svoji karierni poti se je ukvarjal s konstruiranjem zahtevnejših orodij za brizganje plastičnih mas, vodil oddelek tehnologije predelave plastičnih mas v Gorenju, nato pa 11 let vodil razvojni tim vgradnih pečic premium blagovnih znamk. V tem času si je med drugim pridobil tudi izkušnje metodologije Failure mode effects analysis (FMEA), ki lahko uspešno pomaga podjetju pri optimiranju stroškov produktov in skrajševanju časa do prodora novih produktov na trg.



 

 
prof. dr. Goran Kugler, NTF-OMM, Univerza v Ljubljani

prof. dr. Kugler je redni profesor s področja inženirskih materialov. Zaposlen je na Oddelku za materiale in metalurgijo, Naravoslovnotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani, kjer vodi Katedro za preoblikovanje materialov. Področje njegove raziskovalne dejavnosti je termomehansko procesiranje kovinskih materialov ter njihov razvoj vključno s tehnologijami njihove izdelave. Glavne teme njegovih raziskav vključujejo naslednja področja: računalniške simulacije in modeliranje metalurških procesov na različnih prostorskih in časovnih skalah, konstitutivno obnašanje kovin, modeliranje in optimizacija tehnologij preoblikovanja ter eksperimentalno določanje preoblikovalnih lastnosti kovinskih materialov."


 

 
Dr. Tomaž Šuštar, izvršni direktor, C3M d.o.o.

Dr. Šuštar vodi dejavnosti podjetja v številnih nacionalnih in mednarodnih raziskovalnih projektih. Njegovo glavno raziskovalno področje je modeliranje materialov in procesov po metodi končnih elementov. Njegovo raziskovalno in razvojno delo je osredotočeno na  direktne analize, inverzne metode in optimizacijo nelinearnih sklopljenih problemov na različnih dimenzijskih skalah. Vodil je razvoj digitalnih dvojčkov za številna domača in tuja podjetja.


 

   

Peter Kosin, direktor, INEA d.o.o.

Peter se je podjetju INEA pridružil leta 1994, po diplomi na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Od leta 2010 je bil že pet mandatov izvoljen za generalnega direktorja in uspešno vodi podjetje, ki je zraslo s 45 zaposlenih na več kot 120. INEA je pod njegovim vodstvom med drugim prejela Delovo podjetniško zvezdo, Peter pa kot njen direktor nagrado GZS, t. i. Gospodarskega oskarja. Pod njegovim vodstvom se je INEA prebila na globalne trge, dosledno zasedala mesto 100 največjih izvoznikov v Sloveniji, v letošnjem letu pa postala tudi finalist izbora Izvoznik leta 2024.



 

   
Matija Mencinger
, vodja proizvodnje, Belinka Perkemija kemična industrija. d.o.o.


G. Mencinger se kot strokovnjak kemijskega inženirstva ukvarja predvsem z odkrivanjem in implementacijo novosti za optimiziranje proizvodnih procesov. Med njimi sodijo vodikove tehnologije, zniževanje ogličnega odtisa, vpeljevanje najboljših razpoložljivih tehnik, ter vpeljava UI za kontrolo procesa. Z vso zavzetostjo vodi proizvodnjo v podjetju Belinka Perkemija d.o.o. član Skupine Kansai Helios. P
odjetje je največji proizvajalec natrijevega perborata na svetu in eno izmed le 8 evropskih proizvajalcev vodikovega peroksida.



 


 
Klemen Rizman, vodja R&D, CREAPLUS d.o.o.

G. Rizman je vodja R&D oddelka v podjetju CREAPLUS kjer za podjetja razvijajo po meri narejene podatkovne in UI rešitve. Z uporabo metod strojnega učenja in apliciranjem le-teh v poslovne procese podjetij se ukvarja zadnjih 10 let. 




 


Luka Manojlović, vodja oddelka IT, Gostol-gopan d.o.o.

G. Manojlović pokriva področja podpornih storitev izvedbe digitalizacije tako proizvodnih, kot tudi vseh ostalih procesov. V zadnjem letu je z ekipo poskušal doseči čim več ciljev s katerimi bi se približali zahtevam direktive NIS2, od tod tudi ideja za predavanje, ki naslavlja pomembno in večkrat nekoliko zapostavljeno tematiko.






   

Dušan Zupančič, vodja IT programske podpore proizvodnji, Gorenje d.o.o.

G. Zupančič je vodja IT programske podpore proizvodnji v Gorenju. S preko 30 leti izkušenj v IT industriji je deloval na različnih področjih, kjer je pridobil bogato znanje in veščine. Njegova strokovnost in predanost zagotavljata učinkovito podporo in inovativne rešitve za proizvodne procese. S porastom pomena AI in predvsem LLM, se je že pred več kot tremi leti pričel ukvarjati z uporabo teh tehnologij in z raziskovanjem možne uporabe teh tehnologij v Gorenju, predvsem v proizvodnji.



 

   

Bojan Miličić, direktor prodaje, Medius d.o.o.

G. Miličić je tehnično podkovan direktor prodaje za kompleksne programske rešitve z uvedbo umetne inteligence v podjetju Medius. S preko 15 let izkušenj pri digitalizaciji v različnih industrijah (energetika, telekomunikacije, proizvodnja) je konstantno na presečišču tehnologije in poslovnih potreb. V Mediusu se osredotoča na zagotavljanje prelomnih AI/ML rešitev, prilagojenih specifičnim izzivom proizvodnih podjetij, ki želijo neinvazivno utilizirati obstoječe proizvodne podatke z digitalnim dvojčkom za proizvodna podjetja, ki uvaja napredne aplikacije, kot so zaznavanje anomalij v realnem času, napovedno vzdrževanje in napovedovanje izpadov v proizvodnji.